Sık Sorulan Sorular

ParkZon - Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Evde Çocuk Güvenliği Nedir ve Niçin bunu yapmalıyım?

Evin çocuk için daha güvenli hale getirilmesi: Çocukları karşılaşabilecekleri ev kazalarına karşı evin daha güvenli hale getirilmesi (Aynı zamanda evi onlara karşı güvenli hale getirilmesine yönelik) demektir. Bu önlemlerin alınması ailenin hayatını kolaylaştırmakta, ailenin iç huzurunu arttırmakta, ve çocuğun da dur yapma hayır demeden daha özgür olabilmesine imkan vermekte, kazaları büyük oranda azalttığı-önlediği tespit edilmiştir. Yetişkin gözetimi şart olup bu sistemler aileye yardımcı pozisyondadır.

Sizin anne baba olarak yapmanız gerekenler:

  1. Bebeğinizin fiziksel gelişiminin sürekli olacağını devamlı hatırlayın. Bir çok aile yeni yürümeye başlayan çocuğunun mobilyanın üzerine tırmanarak karyolasından çıkmaya çalışabileceğini tahmin edemez.
  2. Çocuğunuzun yakın çevresindeki potansiyel tehlike noktalarını öğrenin.(Evin içinde ve dışındakileri)
  3. Ailenizin yaşam alışkanlıklarınız hakkında düşünün ve bazı ayarlama –düzenlemeler yapacağınızı kabul edin. Örneğin ilaçları yatak başı komodinin üzerinde tutmayacağınızı bilin. Daha önce açık bırakıyor olsanız da artık kapıları kapalı tutmanız gerekebilir.
  4. Çocuğunuz için en güvenli çevreyi (Bu bir oda veya evin tamamı olabilir) yaratmalısınız. En tehlikeli olan risklere öncelik verin. Yapılacak risk analizinde mutlaka ve öncelikli olarak en kısa zamanda yapılması gerekenler, yapılması iyi olacak konular gibi bir risk analizi yapılabilir. Örneğin merdivenlerden veya pencereden düşmesini önlemek bir sehpanın köşesine köşe koruyucu koymaktan daha öncelikli olur.
  5. Evde çocuk güvenliği sürekli devam eden bir süreçtir. Devamlı olabilecek potansiyel tehlikelere çocuğunuzun yaşı ilerledikçe önlem alınmalıdır. Ebeveyn gözetimi şarttır. Çocuk güvenliği için önlem almak, çocuğunuza daha fazla özgürlük ve rahatlık sağlayacaktır. Kazalar bir anda meydana gelir. Fakat güvenli hale getirilmiş bir evde kazaları önlemek için ekstra birkaç dakika kazanırsınız. Bu amaca uygun olarak zaman ayırırsanız daha güvenli bir ev yaratmakla kalmaz aynı zamanda daha mutlu ve huzurlu olmanızı sağlarsınız.

Evlerdeki uygulamalarınız genel olarak neleri kapsamaktadır?

Ne zaman evimi bebek/çocuk güvenli hale getirmeliyim?

Niçin bir çocuk güvenlik uzmanına ihtiyaç duyayım?

Niçin ParkZon'u seçeyim?

Evimi bebek/çocuk güvenli hale getirmemin maliyeti nedir?

Ürün ve servisinize ne kadar süre ile garanti veriyorsunuz?

Ürünler bebek marketlerden veya yapı marketlerden satın alacağım ürünlerden farklı mı?

Ben ParkZon’dan sadece ürün alabilirmiyim?

Satın aldığım diğer ürünleri monte edermisiniz?

En kısa zamanda evimize ne zaman gelebilirsiniz?

Ben hem bir anne hem de özel bir Anaokulu yetkilisiyim. Sadece ev için çocuk güvenliğini mi sağlıyorsunuz. Anaokullarına böyle bir hizmetiniz var mı?

Bebeğimi/çocuğumu zaten sürekli olarak izliyorum. Buna rağmen evimi bebek güvenli hale getirmeme gerek var mıdır?

Ailem beni bebek/çocuk güvenli bir evde büyütmedi. Ama buna rağmen iyiyim. Ben niçin evimi bebek güvenli hale getirmeliyim?

Ürünlerinizi nasıl daha iyi görebilirim, ve nasıl bilgi alabilirim?

Ürünlerinizi nasıl ve nereden satın alabilirim?

Evde çocuk güvenliğini sağlamak bir çeşit koruyucu hekimliktir. Çocukları olası kazalardan koruyarak onların sağlıklı bir şekilde büyümelerine yardımcı olur.

Copyright © 2009 ParkZon | Tüm hakları saklıdır | Tasarım & Programlama: Elif Yazılım