Çocuk Güvenlik

Evde çocuk güvenliğinin sağlanması konusunda ülkemizde profesyonel anlamda ilk kuruluş olmamızın getirdiği sorumluluk bilinci ile aldığımız uluslararası eğitim ve edindiğimiz deneyimlerimizi aileler ile paylaşarak daha sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak ana hedefimizdir. 0-6 Yaş grubu çocuklara yönelik olan bu faaliyet; Onların öğrenme, keşfetme isteklerini engellemeden, gelişme süreçlerini sağlıklı olarak tamamlamalarına yardımcı olmak için onların evdeki yaşam alanlarını, kaza risklerine karşı daha güvenli hale getirilmesini sağlamaktır. Bu amaç ile aileleri; Dünya'da yapılan çalışmalar, araştırmalar konusunda bilgi sahibi kılmak, eğitici seminerler vermek, danışmanlık hizmetleri sunmak, doğru ve güvenilir güvenlik ürünlerinin seçimi ve kullanımlarını sağlamak için bilinçlendirmektir.

Üyesi Olduğumuz Kuruluş

IAFCS Amerika'da 0-6 yaş grubu çocukların güvenliğinin sağlanması konusunda kurulmuş olan en büyük organizasyondur. Bu kuruluşun üyesi olabilmek için eğitimden geçip sertifika almak koşulu vardır. Bu eğitimden geçip "Çocuk Güvenlik Uzmanı-Child Safety Specialist" ünvanı ile ailelere ev ve yakın çevresinde(bahçe, havuz, garaj) olabilecek kazalara karşı çocukların güvenliği konusunda danışmanlık yapmakta ve ürün temini dahil çeşitli hizmetler vermektedir.

Mümessilliklerimiz

ABD

Amerika'da çocuk güvenliği konusunda uzman olan ve JPMA* onaylı ürünler üreten ve ürettiren mümessilliklerini yaptığımız kuruluşlar;

- Mommy's Helper Inc.
- Kid Kusion Inc.
- Babby Barrier Inc.
- Marlyco-Trevco Inc.
- Primo Inc.
- Parent Units/Tv Guard Inc.
- Alexis Play Safe Inc.
- Safer Baby

AVRUPA

Avrupa'nın çocuk güvenliği ile ilgili kalite ve güvenilirlik normlarına uygun ürünler üreten ve ürettiren mümessilliklerini yaptığımız kuruluşlar;

- Reer GmbH - Almanya
- A-Plast - İsveç
- Baby Dan - Danimarka
- Finger Alert - Hollanda

*JPMA (Juvenile Products Manufacturers Association)
Çocuk Ürünleri Üreticileri Örgütü Sertifikasına sahip ürünler, Amerika'da üretilen ve/veya satılan ürünlerin çocuk sağlığına ve güvenliğine uygun olduğunu göstermekte olup, kalite belgesine sahip ürün anlamındadır.

Copyright © 2009 ParkZon | Tüm hakları saklıdır | Tasarım & Programlama: Elif Yazılım