Anasayfa Anasayfa

Park Zon İletişim

Yönetim & Showroom

Adres: Kayışdağı Cad.
Ayşe Hatun Çeşme Sok. No: 6/A
34751, Küçükbakkalköy
Ataşehir / İstanbul

Tel: 0 216 577 04 21 - 22
Faks: 0 216 577 04 23

info@parkzon.com.tr
www.parkzon.com.tr


Kroki ve Yol Tarifi


Çalisma Saatleri

08:30-18:00 (Pzt - Cts)

Ücretsiz otoparkımız mevcuttur.

Basında ParkZon

Televizyonda Çıkan Haberlerimiz

Atv Haber - Çocuk Güvenlik Koltuğu - 17.05.2010
Fox Haber - ParkZon - 3.02.2010
Show TV - Deryalı Günler - ParkZon - 19.02.2010
TV8 Yaşam Kulübü - ParkZon - 04.04.2010
Star TV - Anneyim Ben - ParkZon - 27.10.2008
Expo Channel - ParkZon - 16.8.2006
Show TV - Ana Haber - ParkZon - 19.7.2006
ATV - Ana Haber - ParkZon - 3.3.2006
Technology Channel - Sihirli Oyuncaklar Programı - ParkZon - 6.4.2005

Yazılı Basında Çıkan Haberlerimiz

Cicicee - Anne Baba Çocuk Eğlence ve Eğitim Portalı

Ayın Röportajı - Arzu Birinci

Çocuk güvenlik uzmanı olma fikri, kendi çocuğumun ihtiyaçlarından doğmuştur. Oğlum çok hareketli bir çocuktu, devamlı başına bir şeyler geliyor ve ev kazası geçiriyordu. Çalışan bir anne olarak onu bakıcı ile evde bıraktığımda da, devamlı tedirginlik duyuyordum, bir türlü işime konsantre olamıyordum. Benimleyken bile birçok şey başına gelirken, bir başkası ona ne kadar dikkat edebilirdi ki. Birkaç kez dubleks evimizin merdivenlerinden düştü, birkaç kez de havuza düşme tehlikesi yaşadı. Neticede, kabus gibi günler geçiriyordum. Bu durum beni arayışa yönlendirdi ve neticede ben “Childproofer” oldum.

Röportajın tamamını okumak için tıklayınız...
Hürriyet Gazetesi-29.03.2010

DİKKAT! Bu numarayı not edin...

ALYA, küçükken evinizi “child-proof” etmiştik. Yani bir çocuğun yaşayabileceği kadar güvenli hale getirmiştik. Biz Kids Safe-T olarak o gün tek kuruluştuk, halen tek kuruluş olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. O zamandan bu zamana, yüzlerce evi güvenli hale getirdik. Şimdi, ülkemizde bir ilki daha gerçekleştirerek yeni bir projeyi başlattık. Amerika’da son 30 yıldır uygulanan ancak maalesef ülkemizde farkında olunmayan bir konu: “Senior Safety.” Bu şu demek:

Hurriyet Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Hürriyet Gazetesi-13.02.2010

Haziran 2010'dan itibaren, çocuk oto koltuğu kullanımı zorunlu hale geliyor. Türkiye'de araç içinde bulunan çocukların yüzde 80'inin seyahat güvenliği sağlanmıyor. Çocuk Güvenlik Uzmanı Pekcan Birinci'yle, uygulamanın nasıl olacağını ve ailelerin nelere dikkat etmesi gerektiğini konuştuk.

Hurriyet Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Milliyet Gazetesi-18.07.2009

Çocukları ev kazalarından koruyorlar ilk yardım bilgisi ev kazalarında hayat kurtarıyor.

Ev içinde kendi çocuklarının güvenliğini sağlamak isteyen Arzu-Pekcan Birinci çifti aradığını bulamayınca bir şirket kurdu. Kids Safe-T’de ev kazalarını önleyecek çocuk güvenlik ürünleri var.

Milliyet Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Vatan Gazetesi - 04.07.2009

Evinizin bahçesini güvenli hale getirin.

Açık elektrik kabloları, zehirli bitkiler, ortalıkta bırakılan tarım ilaçları...

Havuz için en etkili koruma yöntemi, havuz bariyeri

Vatan Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Vatan Gazetesi - 10.01.2009

İlk yardım bilgisi ev kazalarında hayat kurtarıyor

Doğal gaz kaçağı sonucu, yedi gencin zehirlenerek hayatını kaybetmesi hepimizi yasa boğdu. Maalesef, ülkemizde her yıl ev kazaları sonucu milyonlarca kişi yaşamını yitiriyor ve bunların yüzde 45’ini çocuklar oluşturuyor. 112 acil servise gelen çocuklarla ilgili aramaların yüzde 79’unun nedeni yine ev kazaları. Bu hafta İstanbul Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Serpil Uğur Baysal ile Çocuk Güvenliği Uzmanı İç Mimar Arzu Birinci’nin verdiği “Kazalarda İlk Yardım ve Evde Çocuk Güvenliği” seminerinden ilk yardım tekniklerini sizinle paylaşıyoruz.

Vatan Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Milliyet Gazetesi - Çocukları ev kazalarından koruyorlar

Ev içinde kendi çocuklarının güvenliğini sağlamak isteyen Arzu-Pekcan Birinci çifti aradığını bulamayınca bir şirket kurdu. Kids Safe-T’de ev kazalarını önleyecek çocuk güvenlik ürünleri var

Milliyet Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Bebek.com- 01.08.2007

Çocuğunuz Evinizde Yeterince Güvende mi?

Evler çocuklar için tehlikelerle dolu. Siz de evinizde otururken bile çocuğunuzun başına bir kaza gelirse diye endişe duyanlardan mısınız? O halde Türkiye’nin ilk Çocuk Güvenlik Uzmanı Arzu Birinci ile yaptığımız röportajı okumalısınız. Evinizi güvenli hale getirmenin ip uçları bu yazıda...

Bebek.com'daki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Bebeğim ve Biz - 01.06.2007

İlk olarak evde güvenlik önlemleri aldım.

Eve taşınmadan önce benim gibi takıntılı bir kadının ilk yaptığı şey, evde güvenlik önlemleri almak oldu. Bunun için de bir zamanlar birlikte iş yaptığım ve bu konuda oldukça uzman olan Kids Safe-T firmasından Arzu Birinci'nin yardımını istedim. Sağ olsun Arzu, hemen imdadıma yetişti ve temizlik yapılırken evi görüp nerelerde ne yapılması gerektiğinin bir listesini yaptı.

Bebeğim ve Biz' deki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Hurriyetemlak.com - 05.07.2007

Kızımızı Levent’in göbeğinde kuş sesleriyle büyütüyoruz

Merdivenlere güvenlik yaptık havuzu böldük

Demet Şener ve İbrahim Kutluay, kızları İrem’in emeklemeye başlamasıyla birlikte evlerinde birkaç zorunlu değişiklik yapmışlar. Evdeki tüm merdivenlerin boşluklarını, merdiven iniş-çıkışlarını güvenli hale getirmişler. Özellikle bahçeyi ikiye bölerek yüzme havuzunu sürekli kullanılan alandan ayırmışlar. Demet Şener ve İbrahim Kutluay, "Kızımız çok hareketlendi. Sürekli yanında biri olsa da riske atmak istemedik. Çocuk güvenliği konusundaki ürünlerden yararlanarak evin içini ve dışını bir takım kazalara karşı daha güvenli hale getirdik" diyorlar.

Hürriyetemlak.com'daki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Turkmobilya.com-16.06.2007

0-6 Yaş Grubu Çocuklar ve Geriatrik Yaşlılar Evinizde Güvenle Yaşayabiliyor mu? Gerekli Tedbirler Neler? Bu Konuda Ne Tür Ürünler Kullanılmalı? 0-6 Yaş grubu çocukların evlerinde: Öğrenme, keşfetme isteklerini engellemeden gelişme süreçlerini sağlıklı ve özgürce yaşamalarına yardımcı olmak için, olası ev kazalarını en aza indirebilecek, evinize özel güvenlik çözümleri üretilmesinin gerekliliği uzmanlar tarafından şimdilerde dile getirilen bir husus. Ancak bu konuda kamuoyu yeterince bilgi sahibi mi

Turkmobilya.com'daki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Vatan Gazetesi-20.07.2007

Geçen ay iki tane ev kazası geçirdik. Defne boy aynası ile oynarken, ayna devrildi ve kızımın kafasını sıyırarak yere düştü. Ege ise dadılarının açık unuttuğu ütüye dokundu. Ütü kısık ayarda olduğu ve doktorumuz en iyi ilaçlarla imdada yetiştiği için bu olayı da ucuz atlattık. İki kazanın da ciddi sonuçları olmadığı için durmadan Allah’a şükrettim. Bundan sonra işi Allah’a havale etmeden önce, etkili önlemler almayı düşünüyorum. Evimi baştan aşağı “çocuk güvenli” hale getireceğim. Konunun önemini Kids Safe-T şirketinin genel müdürü Arzu Birinci ile konuştuktan sonra daha iyi anladım. Birinci, oğlu 1 yaşındayken böyle bir eksik hissetmiş, araştırınca ihtiyacının tüm dünyada uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu görmüş. Tutmuş Amerika’nın yolunu, eğitimlerini ve en iyi firmaların franchise’larını aldıktan sonra şirketini kurmuş. Bu hafta kendisiyle ev kazalarının yol açtığı üzücü sonuçları ve nasıl önlem alınabileceğini konuştuk. Okuyun ve işi şansa bırakmayın!

Vatan Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...
Hürriyet Gazetesi - 17.07.2006

'Bu yazı bu evde geçirebilmemiz mümkün değil" dedi sevgilim. Kafama balyoz yemiş gibi oldum.İçim ısınmış eve. Işık içinde bir ev. Türk filmlerinin Hulusi Kentmen evi. Sokak kapısının önünden mısırcılar geçiyor. Bahçesinde kediler yaşıyor. Ama sevgilim karşımda bir mantık abidesi: "Bu ev 1,5 yaşındaki bir çocuk için uygun değil" diyor, başka bir şey demiyor. "Havuz tehlikeli. Evden havuza ve bahçeye geçiş de öyle. Salon da fazla engebeli. Sonra şu birinci kattaki korkuluk demirlerinin araları fazla açık. Alya koyduğun yerde duran bir çocuk değil ki. Unutsan iyi olur, bu ev bize gelmez..." Elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi eve hüzünle bakıyorum. Bahçedeki kediler de boyunları bükük bana bakıyor. Ama ben inatçı kadınım. Vazgeçmiyorum. Ve Allah sizi inandırsın, bir telefonla işi hallediyorum. Yarım günde ev, bir çocuk için son derece güvenli hale geliyor. Üstelik makul bir fiyata. Kurtarıcımın adı Arzu Birinci.

Hürriyet Gazetesi'ndeki haberin tamamını okumak için tıklayınız...

Copyright © 2009 ParkZon | Tüm hakları saklıdır | Tasarım & Programlama: Elif Yazılım